• 07 פבר 17
  • 0

  שיטת אורטוקין

  מהי שיטת אורטוקין?

  אורטוקין הינו טיפול ביולוגי, כלומר בשיטת טיפול זו משתמשים בחלבונים המצויים בגוף המטופל כדי לשפר את מצב המפרק. בתאי הדם השונים שלנו מצוי חלבון אנטי-דלקתי היעיל בעצירת התהליך הדלקתי במפרק והרס הסחוס. דם הנלקח באופן רגיל מהמטופל עובר תהליך של מספר שעות במהלכו מופרש חלבון זה בכמות גדולה מאוד מתאי הדם אל הסרום – נוזל הדם. הרופא המטפל יודע לבצע הפרדה של הסרום המכיל את החלבון ממרכיבי הדם שאינם יעילים. הסרום בו נמצא החלבון היעיל נשמר בהקפאה עמוקה לשימוש בהזרקות לאיזורים שונים בגוף. הגוף, בגלל סיבות מגוונות, אינו מסוגל "לרכז מאמץ״ ולהביא את החלבון היעיל בריכוז גבוה למפרקים השונים, והשיטה בעצם עוקפת את המכשולים הטיבעיים ומסייעת לגוף לרכז חומר מרפא טיבעי במקום בו הוא נחוץ!

   

  מקרה לדוגמא:

  מקרה לדוגמא של מטופלת במרפאתי – אישה בת 53, פעילה ונמרצת, הסובלת מכאבים בברכיים מזה תקופה ארוכה. הכאבים מגבילים אותה מהשתתפות בפעילות ספורטיבית, מפריעים בהליכה ממושכת, עלייה וירידה במדרגות וטיולים בחו״ל. האם כך עליה להמשיך לחיות? לאחר אבחנה מדויקת של הגורם לכאב, הגענו למסקנה שמדובר בשחיקת סחוס קלה. במקרים כאלה אין שום הצדקה לבצע ניתוח ברך – החלפת ברך או ארטרוסקופיה, ומצד שני התרופות הרגילות אינן יעילות יותר. הצענו הזרקת אורטוקין ולאחר הסבר מפורט של יתרונות השיטה ביצענו את הפרוצדורה. היום, מעל שמונה חודשים לאחר הטיפול, הכאבים פחתו והמטופלת חזרה לפעילויות השיגרתיות אותן אהבה לבצע, ללא כל טיפול תרופתי אחר.

  הטיפול באמצעות שיטת אורטוקין יעיל במקרים של שחיקת סחוס קלה עד בינונית במפרקים שונים, או במקרים בהם יש רצון מצד המטופל לדחות ניתוח החלפת מפרק. על מנת להתאים את הטיפול למטופל יש צורך באבחנה מדוייקת.

  שלבי הטיפול באורטוקין:

  1. דם נלקח מהווריד לתוך מבחנות ייעודיות.
  2. אינקובציה של הדם בתוך מבחנות בטמפרטורה של 37ºC לשם הפרשה מוגברת של חלבוני נוגדי דלקת וחלבוני הגנה נוספים.
  3. בהמשך מפרידים מהדם הנקרש את הסרום המכיל ריכוז גבוה מאוד של חלבונים פעילים אלה.
  4. לבסוף הזרקת הסרום לתוך המקום הפגוע פעם בשבוע.
  Leave a reply →
< צרו איתנו קשר
שם מלא:*
אימייל:*
טלפון:*