ספורטאים ואנשים המנהלים שגרת חיים פעילה חווים לעתים פציעות אורטופדיות בחלקים שונים של הגוף.

זריקת PRP – הנה טיפול חדשני אשר מאפשר ריפוי של פציעות אורטופדיות בכל גיל.

טיפול פלסמה עשירת טסיות (PRP) הוכיח עצמו בשנים באחרונות ככזה המבטיח הקלה על כאב, וזאת על ידי קידום ריפוי ארוך טווח של השלד והשרירים.

מאז השימוש הראשון ב PRP שנעשה בניתוח לב פתוח בשנת 1987, נעשה שימוש רב ומוצלח בתהליך  בתחומי רפואה רבים, בהם; אורתופדיה, רפואת ספורט, רפואת שיניים, אף אוזן גרון, נוירוכירורגיה, אורולוגיה, לב וחזה, וכירורגיית פה ולסת. אפשרות טיפול זה מתמקדת בקידום יכולת הריפוי של הגוף לרפא את הפציעות באמצעות ריכוז גורמי גדילה מהדם של החולה עצמו.

הסבר על הטיפול

טיפול הזרקת PRP הוא "טיפול דם אוטולוגי" המשתמש במרכיבי הדם של החולה עצמו כדי לעורר תגובת ריפוי ברקמות שנפגעו. כאשר אנחנו נפצעים או כאשר נגרם נזק לרקמות – הגוף שלנו מגייס באופן טבעי טסיות דם ותאי דם לבנים היוזמים תגובת ריפוי לרקמות הפגועות. בתנאים רגילים, טסיות הדם מאכסנות בהן גורמי צמיחה רבים שמשתחררים בתגובה לאותות מהרקמות הפגועה.

תהליך הזרקת PRP מחקה את התנהגות הגוף.

הטכנולוגיה מודרנית מאפשרת לנו לרכז טסיות דם , ולגרום לשחרור מרכיבי הגדילה שבטסיות תוך הזרקה ישירות לתוך הרקמה הפצועה. הזרקה זו מדמה את תהליך הריפוי הטבעי, אולם בצורה חזקה יותר.

כך – על ידי שיפור יכולת הריפוי הטבעית של הגוף, הטיפול עשוי להוביל לשיקום יסודי יותר, מהיר יותר, ויעיל יותר של הרקמה הפגועה, ולהביאה למצב בריא.

כדי להכין PRP, נלקחת מהמטופל כמות קטנה של דם. הדם מועבר לצנטריפוגה. הצנטריפוגה מסתובבת ומפרידה את הפלזמה מהדם ומאפשרת הפקת PRP. תהליך זה מגדיל את הריכוז של טסיות דם וגורמי גדילה בשיעור של עד 500%.

כאשר PRP מוזרק לתוך האזור הפגוע זה מגרה את הגיד או רצועה וגורם לדלקת קלה שמפעילה את תהליך הריפוי. כתוצאה מכך קולגן חדש מתחיל להתפתח. כשקולגן זה מתבגר הוא מתחיל להתכווץ וגורם הידוק וחיזוק הגידים והרצועות של האזור הפגוע.

למה ניתן לצפות?

במהלך התהליך – הרופא יקח כמות קטנה של דם מהוריד אשר תועבר למתקן צנטריפוגה מיוחד למשך כ-15 דקות במהלכן יופרד הPRP מיתר מרכיבי הדם שנלקח. לאחר תום הליך ההפרדה, יזריק הרופא את החומר המופרד (PRP) לתוך האזור הפגוע, לעיתים תוך צפייה באזור הפגוע במכשיר אולטרא-סאונד.

איך זה עובד?

כתהליך חדשני במיוחד מחקרים עדיין מבוצעים בנושא . הטיפול מסייע בריפוי מרפק טניס ופציעות ספורט אחרות. מחקרים הנערכים בימים אלה, בודקים את יעילות התהליך בריפוי דלקת כרונית של גיד אכילס , שברים, כאבים בברכיים, נקעים בקרסול וסוגים רבים אחרים של פגיעות אורטופדיות.

מהם יתרונות תהליך הזרקת prp?

  • בטיחות: ההזרקה מבוצעת ע"י ד"ר גיא מעוז – רופא מומחה אשר ביצע את התהליך פעמים רבות בהצלחה בעבר.
  • זמן התאוששות נמוך: המטופלים בדרך כלל חווים חוסר נוחות מינימלי אשר נמשך לתקופה של לא יותר משבוע לאחר הטיפול. זוהי תגובת ריפוי צפויה ובריאה. להקלה על התחושה אנו ממליצים על הרמה של האיבר המטופל, שינוי הפעילות היומיומית למשך שבוע, ושימוש במשככי כאבים למשך מספר ימים. למרות שכדאי להקדיש זמן למנוחה, ישנם מטופלים רבים אשר בוחרים לחזור לפעילות רגילה מיד לאחר ההזרקה.
  • יתרון משמעותי:  ההזרקה עצמה מזרזת את זמן ההתאוששות, ומסייעת בהפחתת כאבים
  • סיכון נמוך לזיהום: מאחר ונעשה שימוש בדם המטופל עצמו.

באילו מקרים ניתן לטפל בזריקת PRP?

  • פציעות ספורט
  • שחיקת סחוס בברך -אוסטאוארטריטיס
  • שיקום רקמות רכות

כמה זמן לוקח התהליך?

כשעה אחת – כולל ההכנות וזמן ההתאוששות

כמה פעמים ניתן לקבל הזרקת PRP?

תוך התחשבות בשוני בין החולים ובאיזורים הפגועים – ההמלצה היא להזריק בסדרה של 3-5 פעמים.

< צרו איתנו קשר
שם מלא:*
אימייל:*
טלפון:*