הבלוג של גיא

מאמרים עדכניים וכל מה שחדש בעולם אורתופדיית הספורט

הזרקות למפרקים

הזרקות למפרקים

ספורטאים רבים וגם מבוגרים השומרים על כושר, נדרשים לשיכוך כאבים לאחר פגיעות ספורט שונות במפרק הירך, הברך או הכתף.

הזרקות למפרקים של תרופות שונות לטיפול זמני בכאבי מפרק, הן חלופה טיפולית יעילה המאפשרת שיכוך כאבים מהיר במינימום פולשנות. 

קרא עוד
כתף קפואה

כתף קפואה

שמתם לב לפתע שפעולות פשוטות כמו גירוד בגב או הורדת ספר ממדף גבוה הפכו להיות בלתי אפשרויות או מוגבלות? ייתכן שאתם סובלים ממצב של כתף קפואה.
תסמונת הכתף הקפואה היא הפרעה שכיחה בקרב בני 40-60 המאופיינת בנוקשות, כאבים והגבלת טווח התנועה במפרק הכתף. מה גורם לכתף לקפוא? איך מאבחנים, ואיך מטפלים?

קרא עוד
קרע במניסקוס meniscus tear

קרע במניסקוס

קרע במניסקוס הוא אחת מפציעות הברך הנפוצות ביותר. פיסה מהמניסקוס נקרעת ומוסטת ממקומה, ויכולה לגרום לכאב חד ולפגיעה בתנועתיות הברך.
יש להבחין בין קרע חבלתי לבין קרע ניווני במניסקוס.
איך אדע אם קרעתי את המניסקוס?
איך מאבחנים ואיך מטפלים?
מהם הסיכויים לרפא קרע במניסקוס ללא ניתוח?
קראו את המאמר המלא

קרא עוד
טיפול בשחיקת סחוס

טיפול בשחיקת סחוס

רבים מאיתנו סובלים מכאבי ברכיים, אם זה בגיל צעיר על רקע פציעות ספורט ואימון יתר ואם בגיל המבוגר יותר על רקע שינויים בתפקוד הסחוס ו״שחיקת

קרא עוד
שאלות למנתח האורטופדי שלך לפני ניתוח

שאלות למנתח האורטופדי שלך לפני ניתוח

בשנותיי כאורטופד מנתח נתקלתי במטופלים רבים.. שפשוט לא יודעים מה לשאול את המנתח על מנת לקבוע אם הוא מתאים.
בחירת אורטופד מנתח צריכה להיעשות תוך שיקול דעת, ולמול מידע שקוף ואמיתי אותו ימסור המנתח.
המדריך הבא – כולל 16 שאלות, אשר למיטב נסיוני מכסות את כל התחומים החשובים ביותר ויספקו לך את המידע תומך ההחלטה הכל כך חשוב לקראת הניתוח האורטופדי.

קרא עוד
קרע טראומטי של השרוול המסובב בכתף

קרע בגיד הכתף – קרע טראומטי של השרוול המסובב בכתף

השרוול המסובב הוא קבוצה של שרירים וגידים המקיפים את מפרק הכתף ומחזיקים את ראש עצם הזרוע העליונה בתוך שקע הכתף. פגיעת שרוול מסובב יכולה לגרום לכאב עמום בכתף, אשר לעתים קרובות מחמירה כאשר מנסים לישון על הצד הפגוע.
פציעות שרוול מסובב מתרחשות בתדירות גבוהה בקרב אנשים המבצעים תנועות חוזרות ונשנות בחלק מעבותדם או בפעילות ספורט קבועה. הסיכון לפציעה זו עולה עם ההתבגרות – במיוחד מעל גיל 40.

קרא עוד
טיפול בכאבי ברכיים

טיפול בכאבי ברכיים

רבים מאיתנו סובלים מכאבי ברכיים, אם זה בגיל צעיר על רקע פציעות ספורט ואימון יתר ואם בגיל המבוגר יותר על רקע שינויים בתפקוד הסחוס ו"שחיקה".
במאמר זה ננסה להתמקד בכאבי הברכיים מהסוג השכיח ביותר, כאב ברך על רקע "שחיקת סחוס" או בשם המקצועי: אוסטאוארטריטיס של הברך.

קרא עוד
ארטרוסקופיה של הכתף

ארטרוסקופיה של הכתף

בזמן הארטרוסקופיה נבדק מפרק הכתף באמצעות טלסקופ זעיר עם מצלמת טלוויזיה המוכנסים לכתף דרך פתח זעיר ("חור מפתח"). הטלסקופ עם המצלמה הוא מכשיר הארטרוסקופ, המאפשר למנתח לראות את האזור המנותח בתמונה הגדולה המוצגת על מסך הטלוויזיה המאפשרת למנתח לראות את המפרק באופן ישיר, לקבוע את היקף הפגיעה ולבצע את ההליך הניתוחי המתאים במידת הצורך.

קרא עוד