הזרקות

ספורטאים ואנשים המנהלים שגרת חיים פעילה חווים לעתים פציעות אורטופדיות בחלקים שונים של הגוף.

טיפול בהזרקות שונות- מאפשר ריפוי מזורז של פציעות אורטופדיות בכל גיל.

 

הזרקות שונות: שימוש במרכיבי הדם של החולה עצמו כדי לעורר תגובת ריפוי ברקמות שנפגעו:  כאשר אנחנו נפצעים או כאשר נגרם נזק לרקמות – הגוף שלנו מגייס באופן טבעי טסיות דם ותאי דם לבנים היוזמים תגובת ריפוי לרקמות הפגועות. בתנאים רגילים, טסיות הדם מאכסנות בהן גורמי צמיחה רבים שמשתחררים בתגובה לאותות מהרקמות הפגועה.

טכנולוגיה מודרנית מאפשרת לנו לרכז טסיות דם , ולגרום לשחרור מרכיבי הגדילה שבטסיות תוך הזרקה ישירות לתוך הרקמה הפצועה. הזרקה זו מדמה את תהליך הריפוי הטבעי, אולם בצורה חזקה יותר.

כך – על ידי שיפור יכולת הריפוי הטבעית של הגוף, הטיפול עשוי להוביל לשיקום יסודי יותר, מהיר יותר, ויעיל יותר של הרקמה הפגועה, ולהביאה למצב בריא.

כאשר מבוצעת ההזרקה לתוך האזור הפגוע נוצר גירוי של הרקמה הגורם לדלקת קלה שמפעילה את תהליך הריפוי. כתוצאה מכך קולגן חדש מתחיל להתפתח. כשקולגן זה מתבגר הוא מתחיל להתכווץ וגורם הידוק וחיזוק הגידים והרצועות של האזור הפגוע.

למה ניתן לצפות?

במהלך התהליך – הרופא יקח כמות קטנה של דם מהוריד אשר תועבר למתקן צנטריפוגה מיוחד למשך כ-15 דקות במהלכן יופרדו מרכיבי הדם. לאחר תום הליך ההפרדה, יזריק הרופא את החומר המופרד  לתוך האזור הפגוע.

איך זה עובד?

כתהליך חדשני במיוחד מחקרים עדיין מבוצעים בנושא . הטיפול מסייע בריפוי מרפק טניס משפר כאב במצבים של שחיקת סחוס בברכיים ובמפרקים אחרים (אוסטאוארטריטיס) ופציעות ספורט אחרות. מחקרים הנערכים בימים אלה, בודקים את יעילות התהליך בריפוי דלקת כרונית של גיד אכילס , שברים, כאבים בברכיים, נקעים בקרסול וסוגים רבים אחרים של פגיעות אורטופדיות.

מהם יתרונות התהליך 

  • בטיחות: ההזרקה מבוצעת ע"י ד"ר גיא מעוז – רופא מומחה אשר ביצע את התהליך פעמים רבות בהצלחה בעבר.

  • זמן התאוששות נמוך: המטופלים בדרך כלל חווים חוסר נוחות מינימלי אשר נמשך לתקופה של לא יותר משבוע לאחר הטיפול. זוהי תגובת ריפוי צפויה ובריאה. להקלה על התחושה אנו ממליצים פעילות מתונה במשך שבועיים ושימוש במשככי כאבים למשך מספר ימים. למרות שכדאי להקדיש זמן למנוחה, ישנם מטופלים רבים אשר בוחרים לחזור לפעילות רגילה מיד לאחר ההזרקה.

  • יתרון משמעותי:  ההזרקה עצמה מזרזת את זמן ההתאוששות, ומסייעת בהפחתת כאבים

  • סיכון נמוך לזיהום: מאחר ונעשה שימוש בדם המטופל עצמו.

באילו מקרים ניתן לטפל:

  • פציעות ספורט

  • שחיקת סחוס בברך או במפרק אחר -אוסטאוארטריטיס

  • שיקום רקמות רכות

כמה זמן לוקח התהליך?

כחצי שעה  – כולל ההכנות וזמן ההתאוששות

כמה פעמים ניתן לבצע את הטיפול?

תוך התחשבות בשוני בין החולים ובאיזורים הפגועים – ההמלצה היא להזריק בסדרה של 3-5 פעמים.

 צרו קשר 

תיאום יעוץ פרטי: 035114326

©2020 by ד"ר גיא מעוז אורתופד ספורט מנתח. Proudly created with Wix.com